Neu MFK, Neu Service, 1 Schlüsseln, Winter und Sommer reifen.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 08.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'725 kg |
| Kerb weight | 1'265 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1ma702 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 169'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.9 / 5.7 / 6.9 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 162 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 26'950 |
| Price | CHF 3'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.