Incl. remise FSA + 2 BEV
| Body style | Van |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'350 kg |
| Kerb weight | 2'723 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 218 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 302 km |
| Battery capacity | 82.5 kWh |
| New price | CHF 82'330 |
| Price | CHF 73'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.