**Saphirschwarz Metallic**Lenkradheizung**8-fach bereift ( nur Winterreifen)**
Beutler Auto AG
Bäraugrundstrasse 3a
Bärau b. Langnau / BE
Tel: 034 408 36 67
Tel: 079 354 57 19
| Body style | Coupe |
| First registration date | 06.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'165 kg |
| Kerb weight | 1'841 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1BX996 |
| Car-Nr. | 8C64949 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 35'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 275 kW / 374 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 8.8 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 75'200 |
| Price | CHF 44'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.