SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Van |
| First registration date | 01.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'700 kg |
| Kerb weight | 1'760 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1mc650 |
| Cubic capacity | 2'151 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 227'300 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8 |
| CO2 emissions | 210 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 44'762 |
| Price | CHF 2'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.