MOTEUR PROBLEME
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'195 kg |
| Kerb weight | 1'571 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 172'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 96 kW / 130 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2024 |
| Fuel consumption | 7.8 / 4.9 / 6 |
| CO2 emissions | 158 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 38'600 |
| Price | CHF 600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.