Service et Expertise du jour, Excellent état, Financement possible
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'400 kg |
| Kerb weight | 2'061 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1de194 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 198'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 220 kW / 299 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 09.2025 |
| Fuel consumption | 1.7 |
| Energy efficiency | d |
| CO2 emissions | 39 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 69'040 |
| Price | CHF 16'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.