CH-Fahrzeug / Sehr gepflegt / Top Ausstattung / Frisch ab Bentley Service / MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'250 kg |
| Kerb weight | 2'725 kg |
| Type approval number | 1BA231 |
| Car-Nr. | U-0000001068-817089 |
| Cubic capacity | 5'950 cc |
| Cylinders | 12 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 155'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 447 kW / 608 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 19 / 13.1 |
| CO2 emissions | 296 g/km |
| New price | CHF 254'295 |
| Price | CHF 69'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.