1. Hand, unfallfrei, Top Ausführung, Lenkrad + Sitzheizung, Navi, DAB, Rückfahrkamera, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Sedan |
| First registration date | 11.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'805 kg |
| Kerb weight | 1'401 kg |
| Trailer load braked | 1'350 kg |
| Type approval number | 1od323 |
| Car-Nr. | 285 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 58'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 107 kW / 145 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.4 / 4.2 / 6 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 137 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.