AMg Line Advanced, Fahrassistenz-Paket, Winterpaket, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'110 kg |
| Kerb weight | 2'770 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 311506283010 |
| Cubic capacity | 2'989 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 75'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.