AMG Line, Premium Plus Paket, Fahrassistenz-Paket, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | Wagon |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'410 kg |
| Kerb weight | 2'086 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 311506293010 |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | black |
| Mileage | 39'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 147 kW / 200 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 39'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.