Adaptives Fahrwerk, BMW Display Key, Sonnenschutzrollo für hintere Türseitens, Sitzheizung, Adaptiver LED-Scheinwerfer, Fernlichtassistent, Driving Assistant Professional, Parking Assistant
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'610 kg |
| Kerb weight | 2'285 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1bt849 |
| Car-Nr. | CK35557 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 107'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 156 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 35'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.