Land Rover Defender 110 Td4 - Camper Ausbau / Overland / Top Zustand
Garage Mösch GmbH
Stettenenstrasse 41
Eiken / AG
Tel: 062 871 25 68
Tel: 079 293 80 07
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'193 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 3LA230 |
| Cubic capacity | 2'402 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | black |
| Mileage | 231'240 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 13.6 / 9.7 / 11 |
| CO2 emissions | 291 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 87'500 |
| Price | CHF 39'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.