** AB-MFK ** Servicegepflegt ** Xenon ** Navi ** Tempomat **
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'631 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VE601 |
| Cubic capacity | 1'390 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Gegen Aufpreis auf Motor und Getriebe |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 128'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 118 kW / 160 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.6 / 6.5 / 7.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 178 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Price | CHF 9'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.