Neues Modell mit Facelift // 9-Plätzer // Allrad // Neupreis CHF 80'232.00
Mercedes-Benz Automobil AG, Aarau Rohr | Merbag
Hauptstrasse 104
Aarau Rohr / AG
Tel: 062 516 86 36
| Body style | Van |
| First registration date | 12.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 9 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'426 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 234932996010 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 32'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 120 kW / 163 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 80'232 |
| Price | CHF 53'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.