Garage M Steiner GmbH
Industriestrasse 9
Oberdiessbach / BE
Tel: 031 771 15 44
Tel: 079 334 50 80
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 1'821 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 29'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 135 kW / 183 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 6.7 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 151 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 56'990 |
| Price | CHF 40'200 |
Note: actual equipment may differ from that listed.