***Ab MFK, Ab Service, 12 Monate Garantie, Leasing/Finanzierung möglich***
| Body style | SUV |
| First registration date | 04.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'369 kg |
| Kerb weight | 1'795 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1XQ289 |
| Car-Nr. | 009887 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 90'474 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 176 kW / 240 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 7.4 / 5.8 / 6.4 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 167 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 64'420 |
| Price | CHF 24'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.