* Top Ausstattung *
Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | Sedan |
| First registration date | 05.2011 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'105 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1BB991 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 231'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 03.2024 |
| Fuel consumption | 17.1 / 8.9 / 11.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 278 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 168'950 |
| Price | CHF 6'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.