CH-Fahrzeug / Frisch ab MFK / Sehr Gepflegt / Top Ausstattung
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'065 kg |
| Kerb weight | 1'715 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1AH421 |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km SuisseFox Garantie gegen Aufpreis |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 113'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 221 kW / 301 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 203 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 24'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.