PACK AMG - Crochet d'attelage - Pack Premim - Pack Nuit - Affichage tête haute
Mercedes-Benz Automobiles SA, Bulle | Merbag
Chemin de Champ-Francey 140
Bulle / FR
Tel: 026 302 29 00
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'435 kg |
| Kerb weight | 1'999 kg |
| Trailer load braked | 2'400 kg |
| Car-Nr. | 347303229010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 30000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 97'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 190 kW / 258 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 96'653 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.