Navi, R.kamera, Tempomat, Klima, Finanzierung möglich Kredit Leasing Teil-Zahlung.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 03.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'940 kg |
| Kerb weight | 1'505 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1AA554 |
| Cubic capacity | 2'143 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 115'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 5.3 / 3.5 / 4.2 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| Price | CHF 14'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.