Auto Blitz AG
Korbackerweg 27
Hunzenschwil / AG
Tel: 056 546 56 19
Tel: 078 800 95 95
| Body style | Minibus |
| First registration date | 10.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'900 kg |
| Kerb weight | 1'732 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 3FC177 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 148'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 94 kW / 128 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2022 |
| Fuel consumption | 8 / 6.1 / 6.8 |
| CO2 emissions | 179 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 36'696 |
| Price | CHF 3'600 |
Note: actual equipment may differ from that listed.