Automat , Panoramadach , Rückfahrkamera , Lenkradheizung und Sitzheizung , Virtuelles Cockpit
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'776 kg |
| Kerb weight | 1'366 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 25 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 149 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2026 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 42'980 |
| Price | CHF 33'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.