Traumausstattung, Akrapovic ab Werk, WLS, Full ADAS, Panoramadach, Night Vision, BO Advanced, Head Up, Anhängerkupplung schwenkbar, Standheizung, Garagentoröffner, Soft close, uvm.
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'437 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LD730 |
| Car-Nr. | 3109 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 24 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 59'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 478 kW / 650 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 01.2020 |
| Fuel consumption | 12.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 325 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 219'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.