Expertise 05.05.2025, entretien suivi, disponible de suite, leasing ou financement possible
| Body style | convertible |
| First registration date | 09.1999 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'260 kg |
| Kerb weight | 1'135 kg |
| Trailer load braked | 450 kg |
| Type approval number | 1fa549 |
| Cubic capacity | 1'747 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Burgundy |
| Mileage | 128'220 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 96 kW / 131 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 05.2025 |
| Fuel consumption | 8.4 |
| CO2 emissions | 198 g/km |
| Euro norm | euro-2 |
| Price | CHF 5'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.