| Body style | SUV |
| First registration date | 03.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'190 kg |
| Kerb weight | 1'804 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BX158 |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 27'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.7 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 150 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 57'020 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.