| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'850 kg |
| Kerb weight | 2'370 kg |
| Type approval number | 1PF908 |
| Car-Nr. | 751626 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 440 kW / 598 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | d |
| Price | CHF 84'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.