**8-fach Bereift ALU**
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'960 kg |
| Kerb weight | 1'765 kg |
| Type approval number | 1VE910 |
| Warranty | 12 Monate CarGarantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 41'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 04.2023 |
| Energy efficiency | a |
| Battery capacity | 24.0 kWh |
| New price | CHF 42'680 |
| Price | CHF 17'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.