Gepflegtes CH-Fahrzeug, frisch ab MFK, 7-Plätzer, Navigation, Meridian-Soundsystem, Parksensoren, Rückfahrkamera, Leder mit Sitzheizung, Panoramadach etc. etc., AHK 3.5 t, Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'090 kg |
| Kerb weight | 2'671 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1LC824 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 113'750 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 262 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 91'600 |
| Price | CHF 25'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.