1. Hand, unfallfrei, Top Ausführung, Lenkrad + Sitzheizung, Lederaustattung, Parksensoren, DAB, Tausch sowie Finanzierung möglich
Garage Waldhaus AG
Hellbühlerstrasse 35
Ruswil / LU
Tel: 041 510 83 74
Tel: 079 642 33 67
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 08.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'278 kg |
| Kerb weight | 939 kg |
| Type approval number | 1oc293 |
| Car-Nr. | 291 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 3 Monate |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 47'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 55 kW / 75 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6 / 4.4 / 4.5 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 104 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 8'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.