Premiumplus Paket, Fahrassistenzpaket, Parkpaket, uvm..
Mercedes-Benz Automobil AG, Biel | Merbag
Bözingenstrasse 85 - 87
Biel 6 / BE
Tel: 032 516 25 74
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'460 kg |
| Kerb weight | 2'055 kg |
| Trailer load braked | 2'460 kg |
| Car-Nr. | 311506202010 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 75'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.5 / 8.5 / 10.7 |
| CO2 emissions | 245 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 50'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.