** GUT GÜNSTIG ** 4x4 / AHK 1,5t / Untersetzung / Leder etc. ** MFK 30.04.2026 i.O. + Service ** Garantie 1 Mt. / 1000KM ** Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2001 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'875 kg |
| Kerb weight | 1'420 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1SC637 |
| Cubic capacity | 1'994 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 1 Monate oder 1000 km Für Motor Getriebe |
| Exterior colour | Green |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 152'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.5 / 7.5 / 9.7 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 229 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 28'500 |
| Price | CHF 5'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.