CH-Vorführwagen zum Spezialpreis / Winterräder geschenkt / Neupreis CHF 70'700.-
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 2'090 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Warranty | 60 Monate 5 Jahre ohne KM-Begrenzung (ab 1. Inv.) 8 Jahre / 160'000 km auf die Hochvoltbatterie |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 4'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 168 kW / 229 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 507 km |
| Battery capacity | 77.4 kWh |
| New price | CHF 70'700 |
| Price | CHF 46'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.