CH-Fahrzeug / 800V-Technik / 8 Jahre oder 100'000 km Gratis-Service
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2026 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'330 kg |
| Kerb weight | 1'954 kg |
| Warranty | 60 Monate 5 Jahre ohne KM-Begrenzung (ab 1. Inv.) 8 Jahre / 160'000 km auf die Hochvoltbatterie |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 3'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 239 kW / 325 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 595 km |
| Battery capacity | 84.0 kWh |
| New price | CHF 66'850 |
| Price | CHF 53'250 |
Note: actual equipment may differ from that listed.