-26 / CH-Fahrzeug / 650 PS / 800V-Technik / 4WD / Neupreis: CHF 85'300.- / Nur solange vorrat
| Body style | Sedan |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'660 kg |
| Kerb weight | 2'305 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Warranty | 60 Monate 5 Jahre ohne KM-Begrenzung (ab 1. Inv.) 8 Jahre / 160'000 km auf die Hochvoltbatterie. |
| Exterior colour | Gold |
| Interior colour | black |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 478 kW / 650 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 448 km |
| Battery capacity | 84.0 kWh |
| New price | CHF 85'300 |
| Price | CHF 62'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.