428 PS / CH-Vorführwagen zum Spezialpreis / 800-Volt / Neupreis CHF 92'100.-
| Body style | Wagon |
| First registration date | 12.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'320 kg |
| Kerb weight | 2'819 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 1HC637 |
| Warranty | 60 Monate Garantie: 5 Jahre ohne KM-Begrenzung (ab 1. Inv.) 8 Jahre / 160'000 km auf die Hochvoltba |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 3'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 314 kW / 428 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | c |
| Electric range | 600 km |
| Battery capacity | 110.0 kWh |
| New price | CHF 92'100 |
| Price | CHF 75'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.