***ERST IN 7TAGEN VOR ORT***
| Body style | Van |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 7 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'080 kg |
| Kerb weight | 2'195 kg |
| Type approval number | 1XX961 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 72'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 05.2026 |
| Fuel consumption | 8.6 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 226 g/km |
| New price | CHF 103'960 |
| Price | CHF 57'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.