MFK 10.2025; KEIN Direktimport, 5 Jahre Garantie ohne KM-Begrenzung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 12.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 2'065 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1HC490 |
| Warranty | 60 Monate 5 Jahre Hyundai Werksgarantie ohne KM-Begrenzung ab 1. Inverkehrsetzung; 8 Jahre Batterie- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 71'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Energy efficiency | b |
| Electric range | 451 km |
| Battery capacity | 72.6 kWh |
| Price | CHF 25'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.