*Sehr gepflegter Citroen Pössl Campster 8-fach bereift, mit integrierter Küche mit Kühlbox, Gaswarner, Standheizung, Sonnensegel, Fliegengitter usw.*
| Body style | Minivan |
| First registration date | 07.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'304 kg |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 80000 km 5 Jahre oder 80'000km ab 1.Inv.Setzg bis 07.2029 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 29'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Last inspection (MFK) | 07.2024 |
| Fuel consumption | 8 / 6.9 / 7.6 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 209 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 49'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.