Vossen HF-7 in 10.5 X 21 HR Federn RS-Sportauspuffanlage Panoramadach Assistenzpaket Tour Assistenzpaket Parken Bang Olufsen Vordersitze elektrisch verstellbar, Fahrersitz mit Memory-Funktion
| Body style | Wagon |
| First registration date | 07.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'350 kg |
| Kerb weight | 2'000 kg |
| Trailer load braked | 1'900 kg |
| Cubic capacity | 2'894 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 69'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 331 kW / 450 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 116'400 |
| Price | CHF 65'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.