45 Km/h, ab MFK, ab Service, Garantiert kein Rost
| Body style | Wagon |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Kerb weight | 1'157 kg |
| Trailer load braked | 1'300 kg |
| Type approval number | 1SD637 |
| Cubic capacity | 1'328 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 134'852 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 62 kW / 84 PS |
| Doors | 3 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 7.2 |
| Energy efficiency | f |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| Price | CHF 13'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.