***TOP Fahrzeug***Frisch ab MFK und Service inkl. Zahnriemen ers.***Klima***Diesel***langer Radstand***2 Schiebetüren***
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'507 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3VE602 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 262'500 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 8.3 / 6.3 / 6.8 |
| CO2 emissions | 177 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'903 |
| Price | CHF 7'950 |
Note: actual equipment may differ from that listed.