AMG Premium Plus Paket, Distronic, Totwinkel, 360 Kamera, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'120 kg |
| Kerb weight | 1'759 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 317601664010 |
| Cubic capacity | 1'991 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 11'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 165 kW / 224 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 51'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.