AMG Premium Plus, Fahrassitenz, Anhängerkupplung, uvm.
Mercedes-Benz Automobil AG, Bellach | Merbag
Römerstrasse 18
Bellach / SO
Tel: 032 516 25 72
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'515 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 313307148000 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 113'994 |
| Price | CHF 98'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.