| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'695 kg |
| Trailer load braked | 1'475 kg |
| Type approval number | 1pc114 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 102'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 133 kW / 181 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2025 |
| Fuel consumption | 5.3 / 4.1 / 4.4 |
| Energy efficiency | a |
| CO2 emissions | 114 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 50'275 |
| Price | CHF 12'680 |
Note: actual equipment may differ from that listed.