Anhängerkupplung, 2-Achs Luftfederung, Integral-Aktivlenkung, Getränkehalter, temperiert, Komfortsitze, Sitzheizung vorne und hinten, Driving Asssistant Professsional, Parking Asssistant Professsional, Adaptiver LED-Scheinwerfer u.v.m
| Body style | SUV |
| First registration date | 05.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'200 kg |
| Kerb weight | 2'495 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Car-Nr. | 9011117 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 25'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 360 kW / 489 PS |
| Doors | 5 |
| Energy efficiency | f |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 85 km |
| Battery capacity | 29.5 kWh |
| Price | CHF 79'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.