***CH-Fahrzeug mit Gratis Service***Neupreis Fr. 123'610.00***Lederausstattung***Anhängerkupplung***elektr. Glasdach***Sicherheits- Technologiepaket***belüftete Komfortsitze***
| Body style | Sedan |
| First registration date | 10.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'605 kg |
| Kerb weight | 2'020 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1BU219 |
| Cubic capacity | 2'998 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 5-Sterne Garantie |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 87'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 290 kW / 394 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 1.9 |
| Energy efficiency | e |
| CO2 emissions | 43 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 47 km |
| Battery capacity | 11.2 kWh |
| New price | CHF 123'610 |
| Price | CHF 42'895 |
Note: actual equipment may differ from that listed.