Gepflegtes CH-Nutzfahrzeug , Nutzlast(900Kg), AHK(2300Kg), Automat, Head-Up, 3Plätzer, Autopark Hegnau AG 044 946 36 36
| Body style | Minibus |
| First registration date | 04.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 1'735 kg |
| Trailer load braked | 2'300 kg |
| Type approval number | 3PC270 |
| Car-Nr. | 5684.0 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 86'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 130 kW / 177 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.8 |
| CO2 emissions | 204 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 40'075 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.