Frisch Ab MFK Service / Bremsen vorne + hinten neu / Panoramadach / Navi / 360* Kamera / CH Fahrzeug / Aus Erster Hand / 12Mt Garantie
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'050 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MQ665 |
| Cubic capacity | 5'461 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | silver |
| Mileage | 132'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 430 kW / 585 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 17.6 / 12 / 11.9 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 278 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 156'800 |
| Price | CHF 45'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.