Nos Engagements-leasing/Credit-Reprise de votre véhicule-Expertisée.
| Body style | Sedan |
| First registration date | 02.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'780 kg |
| Kerb weight | 1'271 kg |
| Trailer load braked | 1'400 kg |
| Type approval number | 1vf373 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 208'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 92 kW / 125 PS |
| Doors | 5 |
| Last inspection (MFK) | 03.2026 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.3 / 5 |
| Energy efficiency | b |
| CO2 emissions | 116 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 31'550 |
| Price | CHF 7'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.