5 Jahre oder 100'000km Werksgarantie, 360-Grad Kamera, Head-up Display, Schiebedach, AHK
| Body style | SUV |
| First registration date | 06.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'290 kg |
| Kerb weight | 1'750 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 1'984 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km Cupra Werksgarantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'200 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 195 kW / 265 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 61'300 |
| Price | CHF 36'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.